<b>2016</b> 2016
2015 2015

8.oktobrī Audriņu pamatskolas 4. un 5.klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Preiļiem.

Skaistā rudens dienā 23. septembrī Audriņu pamatskolā viesojās muzikālais teātris “Varavīksne”. Viņi rādija jauku muzikālu teātra izrādi  “Mans mīļais MaPa”.

17. jūnijā Kaunatas pagastā notika Jaunatnes diena, kurā aktīvi piedalījās komanda no Audriņiem. Dalībniekiem bija iespēja uzspēlēt pludmales futbolu, vojelbolu, tautas bumbu, virves vilkšanas aktivitāti, kā arī iziet spēka stafeti.

Laikā no 11. līdz 12. jūnijam Audriņu KN krievu vokālais ansamblis “Ivolga” piedalījās 19. starptautiskajā tautas mūzikas  festivālā “Звiняць цымбалы i гармонiк” Baltkrievijas pilsētā Postavi.

Mācību gada beigās visi gribēja sevi palutināt, mācībās taču negāja viegli, tās prasīja daudz piepūles un koncentrēšanās, apgūstot skolas zinātnes, tāpēc no ceturtās līdz sestajai klasei bērni šajā pavasarī nolēma aizbraukt uz Skrīveru pārtikas kombinātu.

Mācību gadu beidzot Audriņu pamatskolai ir tradīcija vienu dienu veltīt tūrismam un sportam, kad  visas skolas audzēkņi un viņu skolotāji pulcējās skolas sporta laukumā.

5. jūnijā Audriņu pagasta bērni (6 zēni un 4 meitenes), kam šogad paliek 5 gadi, svinēja Bērnības svētkus Audriņu KN pilī kopā ar Pelnrušķīti.

Šī gada 27. maijā Audriņu pamatskolas skolēni viesojās Rīgā Lucavsalas atpūtas parkā, kur norisinājās vislielākie svētki tiem, kas popularizē un piekopj videi draudzīgu un veselīgu dzīvesveidu.  Vērienīgais pasākums “Mēs par tīru Latviju” pulcēja dalībniekus no visas Latvijas un kļuva par īstu vides festivālu visai ģimenei.

Laikā no 23. līdz 29. maijam visā Eiropā notika Veselības nedēļa, kuras ietvaros tika iesaistīti Audriņu pagasta iedzīvotāji (bērni, jaunieši un pieaugušie).

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests 17.maijā atzīmēja savus profesionālos svētkus - Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un aicināja nākt ciemos uz informatīvo pēcpusdienu.

13. maijā, Jura Alunāna dzimšanas dienā, ikviens tika aicināts svinēt Valsts valodas dienu.

Cik pasaulē māmiņas skaistas ir daudzas,

Ar sirsnīgu skatienu, saulainu smaidu –

Par skaistāko savējo katrs mēs saucam,

Kas ceļā mūs pavada, mājās mūs gaida…

 

Ar siltiem pavasara saules stariņiem, ar skanīgām putnu balsīm, ar pirmajiem smaržīgajiem ziediem klāt ir Mātes diena. 9. maijā sveicām un sacījām paldies māmiņām un vecmāmiņām par visu: par gādību un nesavtīgām rūpēm kopš pirmā dzīves mirkļa, par gaišiem smaidiem, kuri tiek apkārt izstaroti, par labiem, siltiem vārdiem!

15. maijā laukumā pie Audriņu kultūras nama tika svinēta Ģimenes diena, kurā piedalījās un jautri pavadīja svētdienas saulainu dienu bērni, vecāki, draugi un radinieki.15. maijā laukumā pie Audriņu kultūras nama tika svinēta Ģimenes diena, kurā piedalījās un jautri pavadīja svētdienas saulainu dienu bērni, vecāki, draugi un radinieki.

2016.gada 11.maijā Audriņu pamatskolā notika SIA „ALAAS” organizētais pasākums „Šķirosim atkritumus” 5. - 9.klasēm.

Ja katrs darītu kaut ko labu,

iedomājieties, cik skaista būtu šī pasaule!"

2016.gada 11.maijā Audriņu pamatskola sagaidīja viesus no firmas ALAAS.

Kā katru gadu, tāpat arī šogad Audriņu pamatskolā no 25. – 29. aprīlim notika projektu nedēļa, kurā piedalijās 1. – 9. klašu skolēni.

8. maijā laukumā pie Audriņu KN notika Kara laika dziesmu pasākums.

Uzstājās Audriņu krievu vokālais ansamblis “Ivolga”, Strūžānu krievu vokālais ansamblis “Raduga”, ciemiņi no Čornajas – Elīna un Kristīne, kā arī pasākuma vadītāji Tamāra Smirnova un Viktors Putins.

“...Ar trijiem zvērestiem lai mūžu mērām,

Tad savu dzīvi nodzīvosim godam:

Mēs zvēram – mātei,

Mīlestībai – zvēram,

Un trešo –

Tēvu zēmei

Dodam!”

30. aprīlī Audriņu KN notika VI Rēzeknes novada linijdeju un mūsdienu deju festivāls “Zem laimes lietussarga”.

Sestajā maijā Audriņu skolas un bērnu dārza audzēkņi jau tradicionāli piemiņas dienu sāka pie Audriņu pieminekļa, kas veltīts Otrā pasaules kara upuriem.

2016. gada 22. aprīlī Audriņu pagasta jaunieši organizēja un novadīja aizrautīgu pasākumu “Zinātnes un eksperimentu diena bērniem” .  Tika rādīti un skaidroti dažādi eksperimenti: peldošā ola, ugunsdrošs balons, “magmas šķidrums”, pašuzpūšamie baloni u.c.

2016. gada 23. aprīlī Audriņu pagasta jauniešu neformālā grupa piedalījās Lielajā Talkā, lai sakoptu Audriņu traģēdijas upura Lavrentija Glušņeva piemiņas vietu un piemiņas vietu Piemiņas ielas galā. 

2016. gada 20. aprīlī, pieci „Vizuālās mākslas un keramikas” pulciņa dalībnieki viesojās Rogovkā un piedalījās radošajā konkursā „Saldumtrauks”.

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” no 21.03.- 08.04.2016. organizēja zīmējumu un stāstu konkursu “Mūsu klases piedzīvojums”, kurā piedalījās 20 pilsētas un novada skolas. Vienas klases audzēkņiem kopā bija jāuzzīmē zīmējums par tēmu “Mūsu klases piedzīvojums” un kopā jāuzraksta stāsts par attēloto zīmējumā.

Ciemiņi Audriņu pamatskolas daudzbērnu ģimenēm decembrī bija atsūtījuši dāvanas – apģērbu, rotaļlietas, traukus un citas ikdienā nepieciešamas lietas. Mūsu skolā norvēģi ciemojās pirmo reizi, tāpēc viņu interesi piesaistīja viss – gan šautuve, kas saglabājusies no PSRS laikiem, gan skolas muzejs, kurā bija skatāms dažādu skolas vēstures laiku apkopojums.

Paldies fantastiskajiem, čaklajiem, brīnišķīgajiem Audriņu pamatskolas skolēniem, skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem! 
24.04.2016

Audriņu pamatskola

izsludina konkursu ģimenēm

„Dari kopā!”

Lieldienas vai Jēzus Kristus Augšāmcelšanās svētki – viens no senākajiem un nozīmīgākajiem kristiešu svētkiem. Tāpēc gatavošanās tiem Audriņu pamatskolā vienmēr notiek ar gaišām domām un mīlestību. Par  tradīciju kļuva bērnu un vecāku  ikgadējā rokdarbu izstāde “Priecīgas Lieldienas”.

Tuvojas macību gada beigas Audriņu pamatskolā. Drīz noskanēs pēdējais zvans 9.klases skolēniem un nav aiz muguras arī eksāmenu kārtošanas laiks. Mūsu skolēni arvien biežāk aizdomājas par to, kādu macību iestādi izvēlēties pēc Audriņu pamatkolas beigšanas, lai turpinātu tālāku izglītību.

Rihards Teirumnieks ieguva konkursa „Superpuika 2016” finālā godpilno 2.vietu, kas norisinājās 9. aprīlī Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu Pasts” (Dzirnavu ielā 46).

10. aprīlī Audriņu kultūras nama amatierteātris "Potešņiki" uzstājās ar lugu pasākumā "Dzīve - kā teātris, teātris - kā dzīve" un  svinēja Kaunatas tautas nama amatierteātra "Runotoji" 10 gadu jubileju.

Saulainā 1.aprīļa dienā,  Bērzgales kultūras namā, pulcējās bērni un jaunieši uz dziesmu, deju un prasmju šovu – „Vara Talants 2016”. Bija sabraukuši dalībnieki no tuvākas un tālākas apkārtnes parādīt savu talantu. Dalībnieki uzstājās individuāli, grupā, pat veseli kolektīvi, kuri muzicēja, dejoja, dziedāja. Šogad bija 33 atraktīvi, jautri un skanīgi priekšnesumi. Arī no Audriņu pamatskolas bija trīs burvīgi priekšnesumi.

24. martā Audriņu kultūras namā notika radošā darbnīca, kas bija veltīta Lieldienām.

2015.gada 14. oktobrī TJN “Annas 2” (Rīgā) norisinājās konkursa „SUPERPUIKA 2016” 1. kārta,  kurā piedalījās 132 zēni no visiem Latvijas reģioniem. Konkursā piedalījās arī Rēzeknes novada Audriņu pagastā dzīvojošais pusaudzis Rihards Teirumnieks. Šajā kārtā Rihards ieguva 34 punktus, tādā veidā iekļūstot 30 zēnu vidū, kam tika dota iespēja piedalīties konkursa 2.kārtā.

11. martā Audriņu pagasta iedzīvotāji svinēja Pavasara sagaidīšanas svētkus – Masļenicu.

Janvāra beigas un februāra sākums ir smagākais laiks putniem, kas ziemo Latvijā. Tieši šajā laikā mūsu skolas 8. klases skolnieki, bioloģijas skolotājas Nadeždas Savickas vadībā, sagatavoja un izvadīja sākumskolas skolniekiem „Putnu Dienu”, kura bija veltīta zīlītēm.

Klāt ir pavasaris! Skolēni ar nepacietību ir sagaidījuši brīvlaiku, lai varētu atpūsties no ikdienas steigas, no rīta ilgāk pagulēt, vairāk laika pavadīt svaigā gaisā. Bet brīvlaikā skolā darbs neapstājas, bērniem un jauniešiem ir iespēja daudzveidīgi pavadīt brīvo laiku - darboties interešu izglītības pulciņos, apmeklēt bibliotēkas organizētos pasākumus, līdzdarboties projektos, kā arī doties tālākos braucienos.

2016. gada 8. un 9. martā Audriņu pamatskolā norisinājās Sporta dienas, kurās dalību ņēma pirmajā dienā – 1.,3.,4. un 9.klases skolēni, bet otrajā dienā - 2.,5.,6. un 8.klašu skolēni. Skolotāji – Edgars Jukna un Jekaterina Marmiļova, bija izveidojuši dažādas interesantas un atšķirīgas individuālās stafetes – līdzsvara noturēšana uz speciāli izveidota šķēršļa, šautriņu mešana, florbola bumbiņas mešana precizitātes mērķos, svaru celšana, basketbola soda metienu mešana, priekšmetu pārnešanā, rāpošanā, krustvārdu mīklu minēšanā (par sportu), kā arī beigās notika jaukto komandu jautrās cīņas tautas bumbā, virves vilkšanā un balonu stafetē.

Rēzeknes novada pašvaldības 2010. gada 19. augusta saistošie noteikumi Nr.38 „Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rēzeknes novadā” nosaka, ka ikviens nekustamā īpašuma īpašnieks, valdītājs vai lietotājs, kā arī dzīvojamo māju apsaimniekotājs ir uzskatāms par atkritumu radītāju novada teritorijā un ir atbildīgs par radīto atkritumu apsaimniekošanu, tajā skaitā līguma noslēgšanu ar atkritumu apsaimniekotāju.

4. martā ar koncerta programmu Audriņu kultūras nama amatierteātris “Potešņiki”, līnījdeju kolektīvs “Orhidejas” un krievu vokālais ansamblis “Ivolga” uzstājās Dricānu kultūras namā.

7. martā Audriņu kultūras namā E-drošības nedēļas ietvaros notika Digitālās drošības diena. Pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Bindemanis lasīja lekciju par krāpšanu internetā, datoru drošību, bezmaksas antivīrusu programmām, stāstīja un rādīja kā pārbaudīt aizdomīgus dokumentus un failus, veikt datora papildus bezmaksas pārbaudi.

24. februārī Audriņu krievu vokālais ansamblis “Ivolga” ar pavasara programmu uzstājās veco ļaužu pansionātos Strūžānos un Pilcenē.

 

Katram bērnam ir interesanti uzzināt kaut ko jaunu un piedalīties spēlēs, rotaļās un konkursos. Mūsu skolas bērni nav izņēmums.

Pagājušā gada rudenī SIA “ALAAS” izsludināja konkursu “ALAAS simbols”. Pēc konkursa noteikumiem dalībniekiem bija jāizveido radošs darbs no izlietoto iepakojumu materiāliem, ko var šķirot, lai otrreiz pārstrādātu. Izmēri un izpildes tehnika nebija svarīgi.

13. februārī Audriņu pamatskolas 4.-5. klašu skolēni apmeklēja Daugavpils Ledus halli.

Š.g. 5. februārī Audriņu pamatskolas aktu zālē uz ikgadējo skatuves runas konkursu pulcējās skolēni, skolotāji un vecāki. Dalībnieki rādīja savu talantu runas mākslā, lasot gan dzeju, gan prozu. Izmantojot vārda mākslas spēku, skolēni spēja atklāt savas emocijas un radoši pašizpausties. Skolas konkursā piedalījās 22 skolēni, no kuriem 8 dalībnieki tika izvirzīti uz novada kārtu (8. februārī) - Jelizaveta Jačeikina, Jelizaveta Vasiļjeva, Anastasija Putina, Milana Ovčinnikova, Konstantīns Kļovs, Anastasija Blohina, Viktorija Korsaka, Ērika Joža. Dalībniekiem palīdzēja sagatavoties, tos atbalstīja sākumskolas skolotājas Tatjana Vabale, Alīna Krasovska, Oksana Brokāne un valodu skolotājas Sandra Jeršova, Alla Vorobjova un Jeļena Pimahova. Liels paldies skolotājām par ieguldīto darbu!

Februāra pirmā puse Audriņu pamatskolā bija notikumiem bagāta. Skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs gan skolā, gan ārpus tās.

Skolā, kā arī jebkurā citā kolektīvā, mēdz sadzīvot cilvēki ar dažādām interesēm, vēlmēm, raksturiem. Viens no svarīgākajiem mērķiem ir atrast kaut ko kopīgu, apvienojošu.

Tāpēc kārtējā Audriņu pamatskolas skolēnu pašpārvaldes sēdē februārī tika meklētas atbildes uz svarīgu jautājumu – kā organizēt skolā pasākumu, kurš būtu jautrs, sportisks, muzikāls, bet tajā pašā laikā saliedējošs, piemērots gan skolas “mazuļiem” – pirmklasniekiem, gan skolas “večiem” – devītās klases skolēniem. Diskusijas bija ilgas. Beidzot sestās klases skolēns Vitālijs Bražats atrada lielisku problēmas risinājumu – novadīt skolā sporta - dejošanas maratonu.

Janvāra beigās paši mazākie Audriņu pamatskolas iemītnieki, pirmklasnieki, svinēja visnozīmīgākos svētkus – pirmās skolas grāmatas, ābeces, svētkus.

19. februārī Audriņu kultūras namā notika kulinārā mantojuma apmaiņas pasākums “No vecmāmiņas cepļa”. Audriņu pagasta dažāda vecuma dalībnieki mājās gatavoja interesantus ēdienus, cienāja citus un degustēja paši, stāstīja par ģimenes tradīcijām un apmainījās ar receptēm.

Audriņu pamatskolā 8.februārī pirmo reizi notika konkurss „Skolas Talants 2016”, kura ietvaros tika atklāti jauni skolas talanti. Tā kā konkurss notika pirmo reizi, uz konkursu pieteicās samērā maz pretendentu. Daži iesniedza pieteikumu, tad pārdomāja. Citi pagaidām kautrējās uzstāties vieni paši, jo baidījās, ka par viņiem smiesies. Bet starp visiem mūsu skolas skolēniem tomēr atradās 8 drosminieki, kas nolēma UZDRĪKSTĒTIES un parādīt savu talantu pārējiem.

22. februārī plkst.14.00 Rēzeknes novada pašvaldības lielajā zālē notiks informatīvs seminārs par nodibinājuma “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” (LEARN) projektu konkursa izsludināšanu.

5. februārī Audriņu pagasta jaunieši piedalījās pasākumā “Mūzikas Erudīts” Ozolainē, kas šogad svinēja savu otro dzimšanas dienu. Pasākumā bijā jāsacenšas ar 9 komandām: Maltas, Vērēmu, Sakstagala, Ozolaines, Griškānu, Ozolmuižas.

13.janvārī mūsu kultūras namā pulcējās pagasta senjori. Tiem, kam pāri 55, bija iespēja kopā sagaidīt Veco Jauno gadu.

30. decembrī Audriņu KN viesojās ar Jaungada programmu Andzeļu TN.

2016. gada 4. janvārī apritēja 74 gadi kopš Audriņu traģēdijas notikumiem.